Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie to niewielka szkoła na stałe wpisana w krajobraz Bogatyni z 65 letnią historią, dobrze przygotowująca uczniów do egzaminu maturalnego i dalszej edukacji. 

Wyniki egzaminów wciąż są powodem do dumy i zadowolenia. Nasi uczniowie rozwijają swoje umiejętności i zdolności poprzez udział w projektach międzynarodowych, konkursach przedmiotowych, olimpiadach czy zajęciach na wyższych uczelniach. Nauczyciele nasi nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje.

W działaniach szkoły ważna jest współpraca ze środowiskiem lokalnym, udział w akcjach charytatywnych, a także wiele innych przedsięwzięć dzięki którym szkoła cieszy się dobrą opinią w środowisku lokalnym, a uczniowie stają się bardziej wrażliwi na potrzeby innych ludzi, a przede wszystkim czują się tu zauważeni, docenieni i bezpieczni.

LO w Bogatyni posiada doskonałą bazę dydaktyczną wyposażoną w nowoczesne mulitimedia, z dostępem do Internetu dla każdego, klasy duże, jasne, posiadające niezbędne pomoce dydaktyczne. Bogata w woluminy biblioteka, sala gimnastyczna z łazienkami i szatniami, nowoczesne boisko oraz strefa chilloutu to miejsca przyjazne naszym uczniom.

Pamiętaj, że zawsze możesz wnioskować o Indywidualny Tok lub Program Nauki dostosowany do Twoich zainteresowań i planów na studia.

W roku szkolnym 2023/2024 proponujemy następujące profile:

Politechniczny: przedmioty rozszerzone: matematyka-fizyka i język angielski

Ekonomiczny: przedmioty rozszerzone:matematyka-geografia i język angielski

Przedmioty rekrutacyjne: j. polski, matematyka, fizyka/geografia, j. obcy.

Jeżeli interesujesz się naukami ścisłymi i przyrodniczymi, myślisz o studiach na kierunkach typu: politechnika, inżynieria środowiska, architektura krajobrazu, kształtowanie środowiska, biologia, fizyka, geografia, matematyka finansowa, ekonomia, finanse i rachunkowość, gospodarka międzynarodowa – powinieneś wybrać jeden z tych profili.

Medyczny: przedmioty rozszerzone: biologia, chemia i język angielski

Przedmioty rekrutacyjne: j. polski, matematyka, biologia, j. obcy.

Jeżeli interesujesz się naukami przyrodniczymi i myślisz o studiach na kierunkach typu: medycyna, farmacja, dietetyka, weterynaria, biotechnologia, pielęgniarstwo – powinieneś wybrać ten profil.

Humanistyczny:przedmioty rozszerzone: język polski, historia i język angielski

Lingwistyczny:przedmioty rozszerzone: język angielski, język niemiecki i geografia

Przedmioty rekrutacyjne: j. polski, matematyka, historia, j. obcy.

Jeżeli interesujesz się naukami humanistycznymi i planujesz studia na wydziałach filologicznych, prawniczych czy pedagogicznych to wybierz ten profil.

Planowane szkolne działania/ współpraca:

 • wyjazdy językowe do Anglii (Londyn, Oxford), Belgii (Bruksela) i Niemiec (Berlin, Drezno),
 • międzynarodowe warsztaty filmowo-kulturowe Lanterna Futuri,
 • udział w konkursach przedmiotowych (olimpiady przedmiotowe, językowe, konkursy wiedzy o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych),
 • współpraca z UW filologią angielską i niemiecką - uczestnictwo w wykładach.
 • zajęcia laboratoryjne z chemii we współpracy z UW
 • Uniwersytet Wrocławski
 • Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu
 • Politechnika Wrocławska
 • Unwersytet Warszawski
 • Uniwersytet Ekonomiczny
 • WSH we Wrocławiu

Nie zwlekaj, odwiedź nas i zapytaj!