logo FE Wiedza Edukacja Rozwoj rgb 1 768x362

EU EFS rgb 1 768x227Projekty:

Tytuł projektu: Doskonalenie zawodowe nauczycieli języka angielskiego w LO w Bogatyni gwarancją sukcesu szkoły i większej motywacji uczniów

POWERSE 2016-1-PL01-KA101-023330

Liceum Ogólnokształcące w Bogatyni realizuje projekt w terminie od 01-09-2016 do 28-02-2018 roku pt. „Doskonalenie zawodowe nauczycieli języka angielskiego w LO w Bogatyni gwarancją sukcesu szkoły i większej motywacji uczniów” w ramach programu KA1 Mobilność edukacyjna Mobilność kadry edukacji szkolnej, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowany z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój

Cel: Celem projektu jest poprawa jakości pracy poprzez rozwój kompetencji zawodowych i językowych nauczycieli języka obcego. W projekcie wezmą udział nauczyciele języka angielskiego. Kurs zatytułowany jest Modern British Culture i skierowany jest do wszystkich tych, którzy są zainteresowani kulturą brytyjską i jej bieżącymi sprawami oraz chcą włączyć zdobytą wiedzą na temat kultury w swoją pracę. Mobilność jest przewidziana na okres 2 tygodni. Program kursu jest oparty na zagadnieniach dotyczących historii Wielkiej Brytanii od roku 1066, systemu edukacji, zdrowia, polityki wewnętrznej kraju, pozycji Wielkiej Brytanii na arenie międzynarodowej, porusza problemy etniczne, tożsamości kulturowej i narodowej, poczucie przynależności regionalnej. Oprócz zagadnień związanych z kulturą Wielkiej Brytanii, na kursie omawiane będą zagadnienia związane z gramatyką, słownictwem, fonetyką i fonologią, oraz umiejętności komunikacyjne: słuchanie, czytanie, pisanie, mówienie. Planowana aktywność ma za zadanie wspierać realizację poszczególnych zadań. Uczestnictwo w kursach i szkoleniach zapewni bezpośredni kontakt z językiem mówionym.

REALIZACJA PROJEKTU

Doskonalenie zawodowe nauczycieli języka angielskiego w LO w Bogatyni gwarancją sukcesu szkoły i większej motywacji uczniów

POWERSE 2016-1-PL01-KA101-023330

13 sierpnia 2017 roku

W tym dniu nauczycielki Anna Hantke i Magdalena Pojmann udały się do Londynu na dwutygodniowy kurs dla nauczycieli realizowany w ramach programu Erasmus+ ze środków POWER. O godzinie 17:45 wylądowały na lotnisku Heathrow, po czym udały się do miejsca zakwaterowania przy 36 Kingsgate Avenue w Londynie. Podróż z lotniska pod wyznaczony adres trwała 2,5 godziny metrem linią Piccadilly, następnie Northern line, a później autobusem nr 13.

14 sierpnia 2017 roku

Pierwszy dzień zajęć lekcyjnych w szkole Hampstead English School. Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 9:00 i trwają do godziny 13:00. W związku z tym, że jest to pierwszy dzień w szkole, zorganizowano zajęcia mające na celu przedstawienie się, wzajemne poznanie się, poruszanie się po Londynie, środki transportu publicznego, rodzaje biletów komunikacji miejskiej, topografia miasta oraz metra. Na zakończenie zajęć wspólnie ustaliliśmy miejsca wycieczek kulturoznawczych zorganizowanych i zaproponowanych przez British Study Centres. Grupa nasza składa się z 10 nauczycieli z różnych krajów:

Orietta – Włochy

Adele – Węgry

Andrea – Węgry

Nadiezda – Bułgaria

Albena – Bułgaria

Wolfgang – Niemcy

Shoko – Japonia

Magda, Ania, Ela – Polska

Jilly – nasza nauczycielka – Wielka Brytania

Po południu udajemy się do pubu Angel na tzw. pub quiz, w którym bierzemy udział i wygrywamy tzw. wooden spoon.

15 sierpnia 2017

W tym dniu zaplanowano zajęcia związane z kuchnią brytyjską, wykorzystaniem wideo na lekcjach oraz użycie slangu i idiomów w życiu codziennym. Dyskutowaliśmy i prezentowaliśmy najsłynniejsze przepisy Jamiego Olivera z użyciem narzędzi multimedialnych – telefonów komórkowych i internetu.

16 sierpnia 2017 roku

Wycieczka do miejsca zwanego Darwin’s House. O godzinie 9:00 wyruszyliśmy wszyscy ze stacji Victoria Train Station do miejscowości Downe, gdzie znajduje się dom najsłynniejszego naturalisty Charlsa Darwina oraz jego rodziny. Zarówno Downe House jak i ogród znajdujący się za domem są miejscami, gdzie Charles pracował nad teorią ewolucji.

http://www.english-heritage.org.uk/visit/places/home-of-charles-darwin-down-house

17 sierpnia 2017 roku

W tym dniu rozmawiamy na temat związany z system edukacyjnym w naszych krajach, dzielimy się naszymi spostrzeżeniami i doświadczeniami, rozmawiamy o rodzajach egzaminów, programach nauczania, godzinach pracy oraz długości wakacji i przerw świątecznych oraz ferii zimowych. Poza tym tematem przewodnim jest też system klasowy w Wielkiej Brytanii.

Po południu wspólnie udajemy się do muzeum Tate Britain

18 sierpnia 2017 roku

Piątek, ostatni dzień zajęć przed weekendem. Dzielimy się naszymi zainteresowaniami, osiągnięciami. Oglądamy filmy na temat humoru brytyjskiego, poznajemy różnice dotyczące slangu amerykańskiego i brytyjskiego

http://britsinpieces.co.uk/at_the_pub/British_humour.html

21 sierpnia 2017

Dzisiejsze zajęcia poświecone są tematyce jak zachęcić uczniów do mówienia w języku angielskim, poznajemy wielkich brytyjczyków, np.Henry VIII, Emmeline Pankhurst, Diana Princess of Wales, Jane Austen, Queen Victoria, Charles Darwin, Margaret Thatcher.

22 sierpnia 2017

Po południu mamy zaplanowany spacer po najpiękniejszej dzielnicy Londynu: Hampstead, ale zanim się tam udamy na lekcjach dyskutujmy na temat prasy brytyjskiej, rodzajach oraz wpływie jaki wywiera na ludzi. A żeby było ciekawiej dyskusja zatacza coraz szerszy krąg na politykę, prawo- i lewicowy rząd Wielkiej Brytanii, partie rządzące. Korzystamy z gazet przyniesionych przez Jilly oraz z telefonów i internetu. Robi się coraz bardziej gorąco, dyskusja trwa, jednak zwieńczeniem jej jest napisanie streszczenia z kilku partii politycznych i wyboru najbardziej odpowiedniej dla siebie.

23 sierpnia 2017

Dziś jedziemy do Kenwood House. Jest to posiadłość leżąca w ogromnym parku Hampstead Hill, trzeba wysiąść na stacji overground Hampstead Heath. Już sam park jest godny odwiedzin, połączenie dzikiej natury z wypielęgnowanym ogrodem otaczającym pałac. Wstęp do pałacu jest wolny, można go zwiedzać indywidualnie a warto. Są tu m.i.obrazy Rembrandta i innych mistrzów holenderskich, piękne meble i bibeloty z minionych wieków. Zwiedzający obejrzą m.in. autoportret Rembrandta, „Gitarzystkę” Johannesa Vermeera, „Portret hrabiny Cowe” pędzla Thomasa Gainsborough, czy „Polowanie w dawnych czasach” Edwina Henry’ego Landseera. Inne obrazy zostały stworzone przez takich malarzy jak J.M.W. Turner, John Crome, Angelica Kauffman, François Boucher, Thomas Lawrence, George Morland, Anthony van Dyck, Joseph Wright, George Romney. W Kenwood House wystawione są także kolekcje sprzączek do butów, miniaturowych portretów oraz biżuterii.

http://www.english-heritage.org.uk/visit/places/kenwood/

24 sierpnia 2017

Dzisiaj w planach popołudniowych jest przewidziana wizyta w restauracji The Golden Hind przy ulicy Marylebone Lane, gdzie serwują najlepszą fish and chips. Oto krótki opis restauracji: „Tucked away on a cobbled side street in Marylebone, this venerable operation has been in business since 1914. The standard here is very high indeed, and it brings in a local and mixed crowd to the comfortable dining room. The Hinde is great value, and you can bring in your own alcohol too. The real thing.”

Jednak zanim się tam udamy rozmawiamy o problemach związanych z imigracją oraz rzeszą imigrantów mieszkających w Londynie.

25 sierpnia 2017

Ostatni dzień zajęć. Dziś na pożegnanie otrzymamy certyfikaty uczestnictwa, ale wcześniej musimy omówić najważniejszą kwestię związaną z Wielką Brytanią: Brexit means Brexit? – is it goodbye? Przeglądamy strony internetowe, czytamy artykuły w gazetach, Jilly prezentuje dane liczbowe z referendum. I co się okazuje?…

Na pożegnanie rozwiązujemy quiz, otrzymujemy nasze certyfikaty, robimy pamiątkowe zdjęcia i …

Goodbye

IMG 1828 768x576

IMG 1829 768x576