5 listopada br. nasza szkoła obchodziła jubileusz 65-lecia istnienia. Z tej okazji uczniowie, byli absolwenci, nauczyciele i przyjaciele szkoły uczestniczyli w rocznicowych uroczystościach.

Święto szkoły rozpoczęła Msza święta w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Bogatyni celebrowana przez ks. dziekana Ryszarda Trzósło oraz ks. dr Piotra Karpińskiego. Następnie uczestnicy przeszli do Bogatyńskiego Ośrodka Kultury, gdzie odbyła się część oficjalno-artystyczna jubileuszu. Podniosły charakter uroczystości podkreśliło wprowadzenie pocztu sztandarowego szkoły i odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Akademię prowadzili uczniowie klasy III B: Martyna Słomińska, Hubert Olech.

Jako pierwsza głos zabrała nasza Pani dyrektor - Anna Hantke, która przedstawiła historię szkoły, nawiązując do najważniejszych wydarzeń i podkreślając, że dzieje szkoły to istotna część historii miasta, a absolwenci są jej dumą.

W trakcie uroczystości, na ręce dyrektor szkoły złożono wiele słów uznania, gratulacji oraz życzeń dalszych sukcesów, spełniania marzeń i podziękowań dla nauczycieli za cierpliwość, trud i pracę na rzecz młodego pokolenia. Życzenia z okazji jubileuszu szkoły przesłała również Marzena Machałek – Wiceminister Edukacji i Nauki.

Wśród zaproszonych na uroczystość gości byli m.in.: Starosta Powiatu Zgorzeleckiego Artur Bieliński, Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz, Zastępca Burmistrza ds. Społecznych Aleksandra Ratajczak, przewodniczący Rady Miejskiej Eugeniusz Kubica, Dziekan Dekanatu Bogatynia ks. Ryszard Trzósło, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Adam Ignatowicz, Dyrektor Bogatyńskiego Ośrodka Kultury Bożena Mazowiecka, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Polskich Noblistów w Bogatyni Adam Balcer. Nie zabrakło również przyjaciół szkoły, przedstawicieli lokalnych stowarzyszeń: Doroty Bojakowskiej – prezes Bogatyńskiego Stowarzyszenia „Amazonki”, Wandy Miłopolskiej-Trojanowskiej – prezes Klubu Nauczycielskiego „IZIS”, Mirosława Plichty – przewodniczącego ZNP w Bogatyni oraz dyrektorów bogatyńskich szkół i przedszkoli, emerytowanych nauczycieli liceum oraz rodziców, którzy wspominali szkolne lata, kolegów oraz swoich nauczycieli i wychowawców.

Burmistrz Wojciech Dobrołowicz w swoim wystąpieniu podziękował nauczycielom naszego liceum za ich pedagogiczne zaangażowanie i zwrócił się do uczniów, życząc im odwagi w realizacji swoich planów i marzeń, ponieważ: „Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń.”(JP II)

Po części oficjalnej, zaproszeni goście obejrzeli program artystyczny – montaż słowno-muzyczny pt. „Msza wędrującego” Edwarda Stachury, przygotowany wspólnie przez nauczycieli, uczniów i rodziców, pod kierunkiem Pani Sylwii Remian. Po przerwie, podczas której uczestnicy jubileuszu z sentymentem przeglądali kroniki szkoły i pamiątkowe zdjęcia, wyświetlono film dokumentalny o szkole i o ludziach, którzy przez te wszystkie lata ją tworzyli.